Preloader Close
Awesome Logo

Alüminyum Korkuluk

Kelime anlamı; teknelerin iskele ve sancaktaki üst yüzeyidir. Bizim sektörde ise; merdiven, balkon ve pencere önlerinde hem düşmeyi önlemek hem de görünüme estetik bir güzellik katmak amacı ile bina iç ve dış sistemlerinde kullanılan dekoratif bariyer olarak kullanılır. Çoğunlukla alüminyum, paslanmaz çelik, ahşap ve demirden yapılır.

Alüminyum korkuluğun diğer isimle alüminyum küpeşte adı da verilir. Alüminyum küpeşteler, diğer uygulamalara göre daha kolay monte edilen bir uygulamadır. Alüminyum küpeşte tadilat istemez ve çok uzun ömürlüdür. Binanın en son işlemlerinden biri olduğu için diğer imalatlara zarar vermediği gibi diğer imalatların uygulamasında da kolaylık sağlar. Alüminyum küpeşte diğer uygulamalardan değişik olarak de montajdır. Diğer bir ifadeyle parça parça gelen malzemeler uygulama yerinde birbirine vida ile monte edilir.

Avantajları - Nerelerde Kullanılır

Merdivenlerde ,Asma Katlarda ,Bina Girişlerinde ,Havuz Kenarlarında , Bahçelerde Kısacası her ortamda bazen dekor amaçlı bazen de güvenlik amaçlı kullanılmaktadır. Şık bir görünüme sahip olması, Güvenlikli olması, Paslanmaz Olması, Çevreye zarar vermeyen Geri dönüştürülebilir olması, Temizliğinin kolay olması