Preloader Close
Awesome Logo

ASAŞ Panjur Kepenk

Panjur sistemleri çok eski zamanlara dayanır. Eski ev yapılarında ahşap pencereleri, güneş, rüzgar, soğuk, yağmur ve kar gibi dış hava koşullarından korumak için yapılan ahşap kanatlardan oluşan, pencerenin dışına takılan, sabit veya hareketli kısa dar, eğimli paletlerden oluşan bir sistemdir.

Panjurlar, güvenlik ve estetik dışında yalıtım amacıyla da kullanılmaktadır. Çalışma şekillerine göre otomatik ve manuel olarak ikiye ayırılırlar. Poliüretan Dolgulu Alüminyum, plastik, İçi Boş Ekstrüzyon Alüminyum ve Poliüretan Dolgulu Çelik olmak üzere panjur profilleri hammaddesine göre dört farklı şekilde sınıflandırılır.

Avantajları - Nerelerde Kullanılır

Panjurlar sağlam ve dayanıklı malzemelerde üretilmiştir. Bu sebeple mekanları hırsız gibi kötü niyetli kişilerden korumaktadır. Panjur sistemleri güneş ışığı, toz, yağmur için etkili bir engel görevi görmektedir. Panjurlar kapatıldığında güneş ışıklarını engeller. Bu sayede de mahremiyet sağlar. Mobilya, parke, perde gibi ürünlerin güneş ışığı sebebiyle yıpranmasına engel olur. Kullanıldığı alanda estetik ve şık bir görüntü oluşturur. Isı ve enerji tasarrufu sağladığı için bütçe dostu bir sistemdir.